Nopea toimitus joka päivä 5,99 €, yli 100 € tilaus ilman toimituskuluja.
Hetki paljain jaloin pellon laidalla. Keskikesän kukkivan apilapellon – pehmeä tuoksu, lämmin ilma ja ihana vehreys.
Digiprintattu trikoo kauniista akvarellein maalatuista puna-apiloista.
Lempikankaan oman tuotannon laadukas ja napakka trikoo tuntuu miellyttävältä käytössä ja säilyttää muotonsa hyvin.
Trikoo sopii erinomaisesti monenlaisiin vaatteisiin, kuten t-paitoihin, tunikoihin ja leggingseihin. Joustava ja mukava trikoo on hyvä valinta vaatteisiin, jotka ovat arjessa kovassa käytössä.
Materiaali: 95% puuvilla, 5% elastaani
Leveys: n. 155cm
Paino: 220g/m2
Pesu 40 asteessa, ei rumpukuivausta.
Suunnittelu: Taimi&Kyllikki
Valmistettu vastuullisesti Euroopassa
Lisenssikangas, vain yksityiskäyttöön.
Kankaalla Ökotex100-sertifikaatti
Trikoo-kangas on joustava, neulottu kangas, jota käytetään usein vaatteissa, kuten t-paidoissa, legginseissä ja alusvaatteissa.
Trikoon hyviä ominaisuuksia ovat esimerkiksi: joustavuus, mukavuus ja hengittävyys. Trikoo-kankaasta valmistetut vaatteet pitävät hyvin muotonsa ja ovat helppohoitoisia.
Trikoota voidaan käyttää monipuolisesti, niin urheiluvaatteissa kuin rennoissakin arkivaatteissa.
Yllä olevat ominaisuudet tekevät tästä materiaalista suositun valinnan monenlaisiin vaatteisiin, erityisesti sellaisiin, joissa arvostetaan mukavuutta ja joustavuutta.
Kangas myydään valmiiksi määrämittaan leikattuna palana.