Nopea toimitus joka päivä vain 5,99 €. Yli 100 € tilaus toimitus 0 €.

Produkter‪» Kirjat & printit‪» Böcker‪»

Korvenkulkijan villaneuleita - Uusilla poluilla

Korvenkulkijan villaneuleita - Uusilla poluilla


Pris
28,90 + leveranskostnader
Inkl. moms 14 %


Antal
st


Tillgänglig i lager
Alajärvi2 st omedelbart
Tillgänglig i webbutik2 st omedelbart

Tillgång
Omedelbart

Lagersituationen


Produktbeskrivning

Korvenkulkijan villaneuleita hurmasi neulojat omaperäisillä malleillaan ja kauniilla ulkoasullaan, nyt on aika jakaa kanssanne Uusilla poluilla syntyneet neuleet.

Inspiraationi neulomiseen kumpuaa matkasta metsien läpi ja pitkin rantakivikoita, öistä luonnon helmassa

taivaalle katsellen ja välillä nuotiolla tarinoiden. Syksyn sateissa ja talvipakkasen paukkuessa on aikaa siirtää

kuluneen vuoden näyt ja kokemukset villaiseen muotoon, uusiksi malleiksi.

Olen luonto- ja eläinystävä, lukutoukka, kamera kädessä viihtyvä korvenkulkija. Haaveeni on ollut aina osata piirtää, mutta en ole sitä taitoa koskaan oppinut. Aikuisiällä huomasin sittenkin osaavani tallentaa kuvia ja tunnelmia kameran lisäksi myös silmukoiden avulla ja siitä saivat alkunsa Varjelum -nimen alle syntyvät neuleohjeet.

Tästä kirjasta löydät monipuolisesti selkeitä ja testattuja ohjeita villapuseroihin ja asusteisiin. Kirjaan valikoitui

25 neulemallia, aikuisille ja lapsille, useassa koossa. Villapaitaohjeissa on käytössä neljää eri langanvahvuutta, puserot neulotaan alhaalta ylöspäin. Ohjeista löytyy sopivia niin harrastuksen alkumetreillä oleville kuin kokeneillekin neulojille

Kirjailija: Henna Haapaniemi
Kustantaja: readme.fi


Storleken på den packade produkten eller förpackningen är ca 277 x 216 x 26 mm.


Vikt
1,056 kg(Inkluderar vikten av den eventuella försäljningsförpackningen)


Kommentarer
Lägg till en kommentar