Nopea toimitus joka päivä vain 5,99 €. Yli 100 € tilaus toimitus 0 €.

Tuotteet‪» Kirjat & printit‪» Kirjat‪»

Korvenkulkijan villaneuleita

Korvenkulkijan villaneuleita


Hinta
30,90 + toimituskulut
Sis. alv 14 %


Määrä
kpl


Varastossa
Alajärvi2 kpl heti
Netistä toimitettavissa2 kpl heti

Saatavuus
Heti

Varastotilanne ja saapuvat


Tuotteen kuvaus

Onko luonto ja luonnon eläimet lähellä sydäntäsi?

Korvenkulkijan villaneuleet ovat syntyneet luonnosta, eläimistä, ruskasta, kirpeän pakkaspäivän pastellinsävyisistä maisemista ja nuotion räiskeestä maustettuna ripauksella taruja ja mytologiaa.

Henna Haapaniemi viihtyy metsässä ja eläinten parissa. Hän löytyy usein kameran kanssa yötaivaan alta revontulia ja tähtiä kuvaamasta tai uppoutuneena kirjan sivujen kautta jonnekin ihan toiseen maailmaan, paitsi silloin kun tarinat ja kuvat haluavat purkautua silmukoina villaiseen neulepintaan. Silloin syntyy neuleohjeita Varjelum-nimen alle. Niistä on tämä kirja tehty.

Kirjassa on ohjeet 24 neulemalliin, mm. Maan korvessa kulkevi -puseroon ja Hukan Hetki -sukkiin. Villapaitamalleja on koko perheelle taaperosta alkaen, aikuisten malleissa koot jatkuvat myös isommille käyttäjille. Sukkaohjeissa on kaksi varrenleveyttä. Ohjeista löytävät omansa niin vasta-alkajat kuin kokeneet konkaritkin

Kirjailija: Henna Haapaniemi
Kustantaja: readme.fi


Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 276 x 215 x 24 mm.


Paino
1,078 kg(Sisältää mahdollisen myyntipakkauksen painon)


Kommentit
Lisää kommentti