Nopea toimitus joka päivä 5,99 €, yli 100 € tilaus ilman toimituskuluja.
| Yleisarvosana | (5 arvostelua) |
Kun veri vetää kaukomaille, Satama tarjoaa suojan ja lämmittää. Tämä pehmeä ja pitkäkuituinen täysvillalanka soveltuu esimerkiksi kaarrokeneuleisiin.
Paksu ja pehmeä, ihana villalanka on taatusti lämmin niin muhkeissa villapaidoissa kuin asusteissakin. Maanläheiset kauniit sävyt sopivat yhteen esimerkiksi trendikkääksi kirjoneuleeksi. Tällä muhkealla langalla tulee luonnollinen lopputulos ja paksuusvaihtelut kuuluvat langan ominaisuuksiin.
Vahvuuserot tuovat työhön elävyyttä.
Suosittelemme villalle mahdollisimman vähäistä vesipesua, jotta neuletyö pysyy hyvänä ja siitä on iloa pitkään. Konepesu tälle langalle 30 asteessa villanpesuohjelmalla. Suosittelemme villanpesuainetta. Lue lisää villavaatteiden ja asusteiden hoidosta ja pesusta täällä.
Materiaali: 100 % superwash villa
Puikkosuositus: 7-8
Mallitilkku: 12s=10 cm, 18 krs=10 cm
Paksuus: chunky/bulky
Kerässä: 50 g = 50 m
Valmistettu Turkissa
Samantyyppinen lanka kuin Lankavan Lempi. Sopii lasten torkkupeittoihin,pipoihin...
Hyvä neuloa.
| Yleisarvosana |
Hyviä tykkänään neuloa kolme pipoa
| Yleisarvosana |
Aika epälaatuista. Välillä lanka melkein katkeaa ja taas paksua. Vaikea saada tasaista neulosta.
| Yleisarvosana |
Langassa oli todella monta jatkopaikkaa.
Kiitos palautteesta :) Joskus voi kerässä olla katkoskohtia. Jos todella monta jatkoskohtaa on, niin kannattaa olla suoraan asiakapalveluun yhteydessä, niin katsotaan asia kuntoon :)