Nopea toimitus joka päivä 5,99 €, yli 100 € tilaus ilman toimituskuluja.

Productos‪» Kirjat & printit‪» Libros‪»

Mäkelä Neuleita Astrid Lindgrenin maailmasta

Mäkelä Neuleita Astrid Lindgrenin maailmasta


Precio
27,90 + gastos de envío
Incl. IVA 10 %


Cantidad
uds


En stock 20 uds
Alajärvi20 uds inmediatamente
Disponible en tienda online20 uds inmediatamente

Disponibilidad
Inmediatamente

Disponibilidad


Descripción

Neulo ihania vaatteita, asusteita ja pehmoleluja, jotka ovat saaneet inspiraatiota suosikkihahmoistasi!
Asuuko kotonasi pellavapää, joka tarvitsee enää Vaahteramäen Eemelin veikeän mössykän? Seikkaileeko lähimetsässäsi oma pieni Ronja, jonka asun täydentäisi ryövärintyttären hartiahuppu? Sopisiko veljeksille samanlaiset villapaidat kuin Joonatan ja Korppu Leijonalla? Tai kenties tunnet jonkun, joka on kuin Peppi Pitkätossu tai Pukarikadun pikkuinen Lotta?

Tämä kaunis neulekirja sisältää 46 upouutta neulemallia Astrid Lindgrenin rakastettujen tarinoiden maailmasta. Neulo vaikkapa Saariston lasten reipasta tyyliä, Melukylän suloisia mekkoja tai Marikin romanttista maalaisidylliä. Vaatteiden ja asusteiden lisäksi saat ohjeet myös Herra Tossavaiseen ja Lotan pehmopossuun Nalleen.

Kirjassa on vaatteita niin lapsille kuin aikuisillekin. Ohjeet on luokiteltu kolmeen vaikeustasoon, ja jokaisessa on mukana myös lanka- ja värisuositukset.

Suunnittelija: Hanne Andreassen Hjelmås, Torunn Steinsland

Suomennos: Virpi Vainikainen
Sivut: 188 s.
Mitat: 21,5 × 26,5 cm


Peso
0,2 kg(Incluye el peso del embalaje)


Comentarios
Añadir comentario

Marca


Kurkistus Neuleita pikkumuruille -kirjan sisälle.🤍✨🧶